Bazując na swoim doświadczeniu zawodowym ortopedycznym oraz fizjoterapeutycznym z pacjentami o różnych schorzeniach kręgosłupa, stworzyliśmy wizję krzesła indywidualnie dobranego do każdego użytkownika.
Przelaliśmy swoją pasję zawodową na element tak istotny jak ergonomia pracy siedzącej, by pomóc wielu ludziom przywrócić równowagę zdrowotną, poprawić zdecydowanie komfort i w wielu przypadkach dać możliwość działania prewencyjnego.
Stworzone stołki i mechanizm ich funkcjonowania został przez nas opatentowany, dzięki czemu możemy zagwarantować skuteczność działania i jakość całkowicie polskiej produkcji.
Produkt został opatentowany, co świadczy o jego unikalności. Co ważne jest to całkowicie Polska produkcja, która odbywa się w Grodzisku Wielkopolskim, wspierając Nasz rodzimy rynek pracy.

Przodopochylenie

Tworzone od podstaw stołki bazują na naturalnej pracy kręgosłupa, wymuszając tworzenie fizjologicznych krzywizn tzn.  lordozy lędźwiowej i szyjnej oraz kifozy piersiowej i krzyżowej. Udaję się to osiągnąć poprzez przodopochylenie miednicy na poziomie 12 stopni, które występuję, gdy siedzisko pochyla się delikatnie przednią krawędzią w dół,  kąt pomiędzy tułowiem, a udem ma ok. 120 stopni, natomiast kąt odwodzenia stawu biodrowego około 30 stopni. Gwarantuje to lordozę lędźwiową na najlepszym poziomie i zdrową pozycję kręgosłupa. Następnie boczne skłony, wychylenia w przypadku naszego siedziska odbywają się z amortyzacją ruchów. Jest to o tyle ważne, że nie odczuwa się niestabilności tylko komfort odciążenia mięśni okolicy miednicy, grzbietu czy brzucha. Dochodzi wtedy do prawidłowego wyrównania napięcia mięśniowego, co zdecydowanie poprawia możliwości mobilne organizmu.

Co gwarantuje ruchomość i przodopochylenie miednicy?

Zamontowany system kilku sprężyn, które w zależności od odpowiednich parametrów anatomicznych, wywiadu chorobowego klienta dobiera są w taki sposób, by dawać jak najlepszą ruchomość i amortyzację.
Każdy fotel wymaga indywidualnego podejścia do klienta, co czyni je wyjątkowo skutecznymi w realizacji założeń i funkcjonowaniu w pracy.
Bardzo istotnym elementem jest materiał, z którego wykonane są krzesła. O wiele przyjemniejsza od tradycyjnej skaji w dotyku, Ekoskóra sprowadzana od szwajcarskiego producenta wysokiej klasy unitów, firmy Swident. Łatwa w czyszczeniu, dezynfekowaniu, pielęgnacji, nie jest śliska, dlatego nie sprawia wrażenia „spadania” podczas siedzenia.

Oprócz tego Mikroporon, czyli pianka przeciwodleżynowa z pamięcią. Gwarantuje niesamowity komfort, odciążenie szczególnie miejsc narażonych na ucisk podczas siedzenia jak okolica nerwów kulszowych ud, guzów kulszowych czy chociażby kości ogonowej. Nie odkształca się, wraca do swojego wyglądu, gdy tylko unosimy się ponad siedzisko.

Pianka ta w połączeniu z systemem amortyzacji sprężynowej, daje możliwość łatwej i zdrowej mobilności elementów narządu ruchu biorących udział podczas siedzenia.

Ruchome oparcie

Tradycyjne oparcie, sprawia że siedzimy zgarbieni obciążając mięśnie grzbietu. Zastosowane przez nas oparcie lędźwiowe o anatomicznym kształcie, warunkuje fizjologiczne krzywizny kręgosłupa, idealnie dopasowując się do osoby siedzącej. Amortyzatory w oparciu, gwarantują zminimalizowanie konfliktu z oparcie np. podczas wychylania się na boki czy do tyłu – oparcie wędruje razem z nami, nie uwiera w plecy.

Głównym zadaniem oparcia jest pochłanianie sił kompresyjnych działających na kręgosłup i miednicę.

Ruchome podłokietniki

Komfortowe, dające możliwość odciążenia obręczy barkowej, oraz kończyn górnych. Zmniejszają nieergonomiczne ruchy ramion, a co ważne mają możliwość ustawiania bezpośrednio pod rękę użytkownika – ruchomość góra/dół, bocznie/przyśrodkowo, przód/tył oraz rotacja lewo/prawo

Mikromasaż

Element wprowadzony bardziej jako dodatek służący poprawie krążenia krwi w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Dwa montowane w oparciu wibratory, wyposażone w akumulator dają możliwość relaksującego masażu dla rozluźnienia prostowników grzbietu po obu stronach kręgosłupa.